Rok szkolny 2020/2021

 

Rok szkolny 2020/2021

 

 


Dzień Krajobrazu- Drzewo w Krajobrazie

 

             

 20 października 2020 po raz kolejny był obchodzony w Polsce Dzień Krajobrazu. Celem inicjatywy było uświadomienie społeczeństwu, jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia otaczająca nas przestrzeń zarówno w sensie przyrodniczym, gospodarczym, społecznym, jak i kulturowym.Tegoroczne odchody Dnia Krajobrazu przebiegały pod hasłem „Drzewo w krajobrazie”.                                                                                                                       
 
Istotnym komponentem wielu krajobrazów są drzewa. Te wieloletnie okazy, skupione w grupach lub rosnące pojedynczo, niejednokrotnie decydują o kształcie krajobrazu, nadając mu niepowtarzalny i unikatowy charakter. Drzewa pełnią w krajobrazach bardzo zróżnicowane funkcję: począwszy od samotnych soliterów, które dominują w krajobrazie, poprzez grupy i szpalery drzew wyznaczające granice kolejnych widoków, aż po rozległe skupienia stanowiące tło dla innych obiektów lub planów. 
                                  
Przez swoją biologiczną różnorodność drzewa obecne są w większości typów krajobrazów, występują zarówno na terenie krajobrazów naturalnych, jak i kulturowych, zwiększając harmonijność i ład przestrzenny. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze czy klimatyczne, dla człowieka mają bowiem również znaczenia kulturowe, symboliczne lub wręcz metafizyczne, czego świadectwa przechowują teksty kultury. Drzewo może być nośnikiem pamięci indywidualnej lub zbiorowej. Wreszcie, drzewo jako przedmiot zainteresowania artystycznego od wieków stanowi bezpośrednią inspirację dla poetów, czy malarzy.
 W ramach Dnia Krajobrazu zorganizowany został spacery krajobrazowy, który odbył się 22 października 2020 r.
                
                              
                                  

Zabawy z robotem Photon

                                      

21 października w szkole odbyły się warsztaty programowania. Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę uczyły się programowania. Dzieci za pomocą aplikacji na tabletach programowały robota oraz wykonywały zadania z wykorzystaniem robota Photon.

        

Photon to pierwsza na świecie zrobotyzowana zabawka, która rozwija się razem z dziećmi. Dzieci najlepiej uczą się poprzez eksperymenty, a Photon został stworzony do tego celu.
W dzisiejszych czasach ważne jest, aby dzieci były skoncentrowane i zmotywowane, dlatego  twórcy Photon konsultowali się bezpośrednio z ekspertami z dziedziny psychologii i gier, aby zabawka zaspokoiła nawet najbardziej wymagających odbiorców. Rezultatem jest robot z interaktywną historią, w której uczestniczą dzieci poprzez aplikację Photon Robot.
               
 

Uchwała Nr 187/XXXV/2020 Rady Gminy Staroźreby z dnia 12 października 2020 r. 

                                       

                                       

                                          

                                           

                                           

                                            

 

#Biegnij z Zosią 

                                         

Jest nam niezmiernie miło poinformować,że Uczniowie naszej szkoły wsparli akcję Zosi Paczwy kwotą 1.034,85 zł :-)

                   

Ślubowanie Pierwszoklasistów

                                   

14 października 2020 w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów dzieci z klasy I". Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.
Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk Przedstawicieli Rady Rodziców uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

             

Pasowanie na Przedszkolaka

                               

14 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Bohaterami były dzieci z Oddziału Przedszkolnego Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora. Następnie maluchy zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził niemały zachwyt. Nasze Przedszkolaki bezbłędnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły w różnych rytmach. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka.

                                 

  

  

 

Dzień Edukacji Narodowej 

                                            
14 października 2020 w Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Smardzewie odbyła się akademia  z    okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi .                                                                                   
Uczniowie przygotowali przedstawienie pt.” Długa przerwa w pokoju nauczycielskim” , gdzie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie głos zabrał p. Dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
                       
                  
                          
                                   
 

                       

                        

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

                           

Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy, a jej częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze.

    
Dlatego, aby jeszcze bardziej zainteresować dzieci książkami, nasz oddział przedszkolny przystąpił do programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” organizowanym przez wydawnictwo MAC Edukacja.
W ramach udziału w programie Pan dyrektor Tomasz Studziński przeczytał dzieciom książkę Elizy Piotrowskiej pt. ,,Tupcio Chrupcio - Przedszkolak na medal”, czym zapoczątkował realizację projektu Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury moduł „Książki dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

                               

               Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej


„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…


Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
W piątek 2 października przedszkolaki wybrały się do biblioteki szkolnej.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
Dzieci wypożyczyły książeczki, by rodzice mogli przeczytać im w domu.
Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na zakończenie sympatycznej wizyty najmłodsi otrzymali zakładki do książek.
Dziękujemy za miłe spotkanie!

                  

                  

                  

                  

DZIEŃ CHŁOPAKA

                                          
30 września 2020r.w Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego
w Smardzewie obchodzono Dzień Chłopaka.
Kandydaci z poszczególnych klas zmierzyli się w wielu konkurencjach i walczyli         o tytuł Super-Chłopaka i Chłopaka Omnibusa.
W pierwszej części wystąpili przedstawiciele klas 0-3. Musieli oni między innymi odpowiedzieć na pytania o sobie, ułożyć najwyższą wieżę z klocków, pomalować obrazek, zatańczyć oraz opowiedzieć o swojej ulubionej potrawie.
                
W drugiej części obchodów wzięli udział panowie ze starszych klas 4-8.
Wytypowani przedstawiciele chłopców mieli również do wykonania różnorodne zadania, takie jak udzielenie odpowiedzi na pytania o sobie, zadania sprawnościowe, musieli wykonać przysiady, pompki, podskoki oraz pajacyki. Chłopcy musieli także ułożyć wiersz o koleżance z klasy, otrzymali do odgadnięcia zagadki, prezentowali postacie z bajek oraz taniec w parze z koleżanką.
W zmaganiach o tytuł Chlopaka-Omnibusa odpowiadali na różne pytania. 
        
Wszyscy chłopcy zarówno Ci starsi jak i młodsi spisali się na medal.
W ramach słodkiego upominku do życzeń wszyscy chłopcy otrzymali po cukierku.
Następnie rozdawaliśmy prezenty i składaliśmy chłopakom życzenia.
Później bawiliśmy się przy ulubionych piosenkach chłopaków.
Wszystkim chyba  podobał się ten dzień :) :) :)
                           
                             
                          

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

w Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Smardzewie.

           

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy.
W związku z tym ważnym dniem, gościliśmy w naszej Szkole panią Alicję Piotrowską, nauczycielkę języka angielskiego, która mówiąc o swoim doświadczeniu zawodowym, ale też życiowym, pokazała uczniom klas IV-VIII, że warto podążać za swoimi marzeniami, a właśnie nauka języków obcych jest jednym z narzędzi, które pozwalają nam te marzenia spełniać. Umiejętności językowe mogą sprawić, że możemy skorzystać z wielu możliwości jakie niesie ze sobą życie, zarówno tych prywatnych jak też związanych z życiem zawodowym.
Spotkanie z Panią Alicją Piotrowską miało na celu:
1.      Ukazanie uczniom znaczenia uczenia się i nauczania  językóww celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;
2.      promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
3.      propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak i poza nią,  w  celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery  zawodowej
                           
    

Powszechny spis rolny 1.09-30.11.2020

    

Witamy Panią Jesień

               

      
23 września w ramach zajęć edukacyjnych zorganizowany został projekt edukacyjny "Witamy Panią Jesień", który skierowany był do dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniow klas 1-3. W ramach tego projektu dzieci otrwalały wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, poznawały jesienne dary, dbały o rozwój fizyczny i plastyczny oraz poznały wartości odżywcze ziemniaków.

          

          

          

           

 

Dzień Przedszkolaka


„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
 
    
Dziś był wspaniały dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, ozdabianie balonów, quizy oraz dyskoteka przy ulubionych przebojach dziecięcych.
Już od samego rana w grupie panowała wesoła atmosfera.
Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał medal.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.
                                 
   

Wycieczka do lasu 

  
        
  
         
 
 

Góra Grosza dla Zosi!


Pomagać można na wiele różnych sposobów. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się osiągnąć cel - pomóc chorej Zosi! Wspólnie można zdziałać cuda, dlatego też nasza szkoła włącza się w akcje: zbiórkę plastikowych zakrętek oraz Górę Grosza dla Zosi. Zachęcamy wszystkich do pomocy w tak szczytnym celu!
Jeśli w portfelu zalegają Ci grosiki i zakrętki.... inie masz co z nimi zrobić, zostaw je u nas, a my przekażemy dla Zosi

          

           

Akcja informacyjno - edukacyjna

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

                              

10 września 2020 po wakacyjnej przerwie, jak co roku, do naszej szkoły zawitał pan  A. Kasiura- dzielnicowy posterunku policji w Staroźrebach, aby przeprowadzić działania kontrolno- prewencyjne, które mają wspierać działania profilaktyczne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariusza, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafi udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

                     

                     

         

 

1 września 2020 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 
 

 

Witamy na naszej nowej stronie internetowej


Zapraszamy do wspólnej przygody z nauką w Szkole Podstwawowej w Smardzewie

Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem