Rok szkolny 2014/2015

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

z pikniku rodzinnego

 

Wycieczka do Płocka

 
27.05.2015r.odbyła się wycieczka autokarowa do Płocka, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – V.  Na początku dzieci obejrzały w kinie film pt. „Ups! Arka odpłynęła”.
Projekcji animowanej bajki towarzyszyły wybuchy śmiechu oraz odgłosy chrupania popcornu. 

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Rynku, na którym dzieci zobaczyły ratusz, pomnik Wacława Milke oraz fontannę Afrodytę.
 
 
Ostatnią atrakcją  i najbardziej wyczekiwaną przez dzieci było Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Uczniowie nie mogli doczekać się kiedy wejdą na plac zabaw, a gdy nastąpiła już ta chwila, to rozpoczęło się istne szaleństwo. Dzieci rozpierzchły się po sali. Skakały, zjeżdżały i krzyczały do woli. Poprzez zabawy ruchowe miały możliwość rozwijania koordynacji wzrokowo – ruchowej.  Nie miały czasu na odpoczynek. Dodatkową atrakcją było przeciąganie liny, tańce na chuście animacyjnej, skoki przez przeszkodę.
Za sprawą pani animatorki buzie dzieci zmieniły się w piękne motyle, kotki i tygryski. Po długotrwałej zabawie był też czas na odpoczynek i uzupełnienie utraconej energii oraz zaspokojenie pragnienia, gdyż dzieci otrzymały soki i ciepłe przekąski.
Pobyt w Happy parku, jak i cała wycieczka bardzo szybko dobiegł końca. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.

Rajd ekologiczny 

"Uśmiech stokrotki i niezapominajki"


16.05.2015r. w piękny, słoneczny, sobotni dzień uczniowie klas III – VI wzięli udział w pieszym rajdzie ekologicznym „Uśmiech stokrotki i niezapominajki". Organizatorami rajdu była Szkoła Podstawowa w Leszczynie Szlacheckim i Oddział Miejski PTTK w Płocku. Maszerując piaszczystymi drogami dzieci mogły poznać lepiej swoją najbliższą okolicę i docenić jej walory. Wszyscy podziwiali wspaniałe roztaczające się wokół nas widoki, lasy oraz pola porośnięte rzepakiem, którego zapach towarzyszył nam niemal przez całą trasę.
Po pokonaniu pierwszego etapu trasy, na boisku szkolnym w Leszczynie Szlacheckim dzieci zjadły upieczoną na ognisku kiełbaskę oraz odpoczęły przed powrotną drogą. Wiele radości sprawiła wszystkim loteria fantowa.

W kategorii Szkół Podstawowych uczniowie zdobyli IV miejsce. Wrócili z pucharem i dyplomem. W czasie postojów dzieciom bardzo smakowały kanapki i różne smakołyki, ale jak się okazało, w drodze powrotnej najcenniejsza była woda, której zabrakło. Na szczęście dzięki najmłodszemu uczestnikowi rajdu Kacprowi Tomczak dzieci mogły napełnić swoje butelki w domu kolegi. Trochę strudzeni pieszą wędrówką, ale z pierwszą wiosenną opalenizną wrócili do Smardzewa na pyszne lody.

Opiekę nad uczniami w czasie rajdu sprawowali: p. Ewa Goszczyńska, p. Bogusława Przybylińska i p. Anna Kalinowska-Dryś.

Jestem Europejczykiem. Podróżuję po Europie.


28 maja 2015r. przedstawiciele klas I-III (Ariadna Moczybroda z klasy I, Julian Kaźmirski z klasy II, Hubert Jarzyński z klasy III) wzięli udział w konkursie organizowanym przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim pt. „Jestem Europejczykiem. Podróżuję po Europie.”
 
 
 
Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy nt. Unii Europejskiej, ale też umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W konkursie w szranki stanęło jeszcze sześć drużyn. Przedstawiciele szkół, wsiadając do specjalnie przygotowanego autobusu, zabrali publiczność w niezapomnianą podróż po krajach Unii Europejskiej, prezentując przy tym stroje charakterystyczne dla wybranych krajów.
 
 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie zajęli V miejsce i choć rywalizacja była zacięta, uczniowie nie zapominali, że to głównie wspaniała zabawa.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć w tak wyjątkowym dniu w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim.
 
 

Festiwal Gier Logicznych i Planszowych


30 kwietnia 2015r. troje uczniów naszej szkoły Maciej Bohdan (kl. IV), Julia Żelechowska (kl. V)     i Aleksandra Terebińska (kl. VI) uczestniczyło w Festiwalu Gier Logicznych i Planszowych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Cieszewie, będącym częścią Tygodnia Zdrowia. Scenka przedstawiona na powitanie uczestników festiwalu przestrzegała przed zgubnymi skutkami palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz ukazywała granie jako sposób na spędzanie czasu, wolnego od uzależnień. W pierwszej części festiwalu trzyosobowe zespoły z pięciu zaproszonych szkół zmierzyły się z zadaniami na logiczne myślenie.
Zadania wymagały zaangażowania się członków zespołu w szukanie metod rozwiązań, wyzwalały aktywność matematyczną i rozwijały operacje myślowe. Nasz zespół okazał się najlepszy. Gratulujemy!
 
 
W drugiej części festiwalu nowo powstałym zespołom stworzonym z dzieci różnych szkół zapewniono niezwykłą rozrywkę intelektualną. Każda grupa pod okiem nauczycieli organizatorów oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszewie grała w inną grę planszową, ale nie taką ze zwykłym przesuwaniem pionków. Gospodarze służyli swoją pomocą w obsłudze gości i prezentacji reguł gier planszowych. Maciej bawił się w zespole, który grał w grę „Splendor”, Julia odkrywała swoje możliwości grając w grę „Wsiąść do pociągu”, a Ola powiększała swoje doświadczenie życiowe grając aktywnie w grę „ 7 cudów świata”. 
 
                 
 
Wszyscy uczniowie potraktowali grę jako świetną zabawę, naukę, relaks, gimnastykę umysłu.
Ta forma spotkania miała również wymiar integracyjny, zaproszeni uczestnicy korzystali z wiedzy gospodarzy na temat gier, zwiększali swoje umiejętności w tworzeniu efektywnej strategii gry.
Dwie godziny wspólnej zabawy minęły niepostrzeżenie. Po wysiłku umysłowym czekał na dzieci poczęstunek, wręczono Certyfikaty uczestnictwa w Festiwalu Gier Logicznych i Planszowych oraz wspaniałe upominki. Miłym prezentem była gra planszowa dla każdej uczestniczącej w festiwalu szkoły. Nasza szkoła otrzymała grę „Wsiąść do pociągu”.

 

„Witaj majowa jutrzenko”

29 kwietnia 2015r. z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3go Maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Rozpoczęła się wniesieniem flagi oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie z klas II- VI przedstawili część artystyczną o patriotycznej wymowie. Zaprezentowano historyczne okoliczności uchwalenia
Konstytucji 3go Maja 1791r. jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, a drugiej na świecie, wysłuchano poloneza Michała Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”, recytowano wiersze.
W trakcie zaśpiewano pieśni patriotyczne „Witaj majowa jutrzenko”, „Płynie Wisła, płynie” oraz wojskową piosenkę „Zwycięży Orzeł Biały”.
Podczas akademii nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

Festiwal Tańca i Zieleni

25 kwietnia 2015r. zespół " Wesołe Nutki " wziął udział w III Edycji Powiatowego Festiwalu Zieleni, który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Płocku wspólnie z Galerią Handlową Mazovia.
Na festiwalu promowano tradycję ogrodniczą oraz rzemiosło artystyczne przez wystawców pochodzących nie tylko z Mazowsza, ale i innych regionów Polski.
Wydarzenie połączone było z pokazem tańca z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca przypadającego na dzień 29 kwietnia.
"Wesołe Nutki" zaprezentowały swoje możliwości na scenie wewnątrz galerii podczas Festiwalu. Poprzez swój występ promowały szkołę oraz Gminę Staroźreby.
 
Zatańczyły ''Poloneza'', ''Owczareczka" i zaśpiewały pieśni ludowe ''W moim ogródeczku'', "Furman" oraz pieśń Anny German "Być może".
 
         

Lokalna Akcja Sportowa (LAS)

24.04.2015r w Szkole Podstawowej w Smardzewie w ramach programu ,,W-F z klasą'', została zorganizowana Lokalna Akcja Sportowa.
Naszą LAS rozpoczęliśmy od rajdu turystycznego, którego trasa liczyła 6 km. Do szkoły powróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.
Po posiłku i krótkim odpoczynku na terenie szkoły rozpoczęliśmy realizację kolejnego punktu naszej akcji.
Podzieleni na grupy zagraliśmy w ,,Rzucankę siatkarską' '.
W naszym sportowym spotkaniu brali udział wszyscy uczestnicy projektu, tj. uczniowie klas IV-VI, jak też uczniowie młodsi ,rodzice uczniów , nauczyciele oraz chętni mieszkańcy naszej okolicy.
 
           
 

"Dzień Ziemi"

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone w dniu 22 kwietnia od 1970 r.
Ten dzień przypomina nam, że Ziemia, na której mieszkamy, potrzebuje ochrony i opieki.
W 2015 roku obchody Dnia Ziemi organizowane były pod hasłem ,,Kolorowa Ziemia''.
22 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ,, Las- to nasz skarb'', zachęcając wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Dzieci pod postaciami leśnych zwierząt , przybliżyły życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody.
Spotkanie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej, informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.
 
 
 

"NIE! dla wypalania traw na Mazowszu"

W związku z akcją społeczną ,,NIE! dla wypalania traw na Mazowszu'', której celem jest zwrócenie uwagi na skalę problemu oraz edukacja społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach tego zjawiska w dniu 21.04.2015r w naszej szkole gościliśmy p. Marka Ciećwierza, komendanta OSP                 w Staroźrebach.
Uczniowie wysłuchali prelekcji o szkodliwości i niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą wypalanie traw. Wypalanie nieużytków jest nie tylko niebezpieczne, ale także nieopłacalne            i karalne.
 

"Śladami Ks. Jana Twardowskiego"

 
 15 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły z klas I-VI wraz z Radą Pedagogiczną i Rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy „Śladami ks. Jana Twardowskiego”.
Pierwszym punktem programu była wspólna modlitwa przy grobie przyszłego patrona naszej szkoły ks. Jana Twardowskiego, który pochowany jest w specjalnym sarkofagu w krypcie zasłużonych obok symbolicznego grobu Ojca Świętego Jana Pawła II (gdzie znajdują się Jego relikwie) w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich.
   
 
Epitafium na nagrobku przypomina „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”. Po modlitwie wszyscy zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli Teatr XXI wieku dla dzieci. To wspaniała lekcja historii, religii i sztuki, dostarczająca niezapomnianych przeżyć oraz potężnej dawki wiedzy o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Wprowadza w tematykę Opatrzności Bożej na tle dziejów Polski przedstawiając losy powstania świątyni oraz przybliża chrześcijańskie rozumienie Opatrzności Bożej, szczególnie jej działanie             w dziejach naszego narodu.
Kolejnym punktem wycieczki było Krakowskie Przedmieście .
Po obiedzie przeszliśmy na Skwer ks. Jana Twardowskiego, gdzie znajduje się Jego ławeczka.
   
 

Kiedyś na „takiej” ławeczce pod krzywym modrzewiem słuchał spowiedzi w ogrodzie przed swoim domem. Teraz można tu przysiąść, odpocząć, a współczesna technologia pozwala wysłuchać wierszy, które czyta sam autor.
  
Zdjęcie grupowe pod modrzewiem,   
pod którym ks. Twardowski słuchał spowiedzi.
 
 
Najbardziej magicznym miejscem był dom i mieszkanie ks. Jana pełne bibelotów, świątków, pamiątek, które przynosili bliscy, znajomi, goście. Wszystkie były ważne i wyeksponowane we wnętrzu małego dwupokojowego mieszkanka.
  
            
 
 O księdzu Janie opowiadał nam przyjaciel, kustosz tego miejsca p. Tadeusz Olszewski, dla którego wspólne obcowanie z ks. Janem było wielkim życiowym doświadczeniem. Wszystkim odwiedzającym mieszkanie opowiada o Nim, "tak jakby On tu wciąż był…”
Pan Tadeusz Olszewski jako żyjący świadek życia naszego Patrona złożył autograf, który zamieścimy w pamiątkowej księdze wpisów.
Dzieciom bardzo podobała się prostota mieszkania księdza- poety, wielość bibelotów. Utkwiła im w pamięci zasada życia księdza Jana- „Lekcja to rzecz święta".  Z opowieści Pana Tadeusza dowiedzieliśmy się, że ksiądz Jan uczył się do końca życia, codziennie brał lekcje języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego. Często zapraszał do siebie profesorów historii, botaniki. Tę wiedzę przekazywał w swojej twórczości.
Pobyt na Krakowskim Przedmieściu zakończyliśmy wizytą w klasztorze Sióstr Wizytek. 
Spotkanie dostarczyło dzieciom wiedzy na temat codziennego życia i obowiązków w zamkniętym klasztorze.
  
 W oczekiwaniu na Siostry Wizytki
 
 Spacer po Parku Łazienkowskim pozwolił na obcowanie z wiosenną przyrodą.
 
 
 

„Biedroneczko leć do nieba, księdza Jana znaleźć trzeba..."

 
 16 kwietnia 2015r.dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klasy I brali udział w szkolnych podchodach pod hasłem „Biedroneczko leć do nieba, księdza Jana znaleźć trzeba”. Tradycyjnie w tej grze jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze ślady i zadania do rozwiązania, a druga musi je odnaleźć. Tym razem zadania i wskazówki zostawiał wszystkim dzieciom ks. Jan Twardowski przy pomocy pani A. Kalinowskiej – Dryś i B. Kowalskiej.
 
Zabawę zaczęliśmy od nauki naszego hasła „Biedroneczko leć do nieba, księdza Jana znaleźć trzeba”, które rozbrzmiewało gromkim echem w murach naszej szkoły. W czasie zabawy dzieci wędrowały szlakiem, który wyznaczały biedronki ukryte na szkolnym  korytarzu i w klasach.  Dzieci musiały odnaleźć 15 biedronek. Przy każdej znalezionej biedronce ukryte były różne  informacje z życiorysu, opowiadania i wiersze ks. Jana od biedronki,  zadanie do wykonania oraz elementy puzzli, które oddzielnie zbierała klasa I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Na koniec naszych podchodów, gdy dzieci ułożyły puzzle okazało się, że znaleźli księdza Jana Twardowskiego. W nagrodę dostały order uśmiechu oraz kochające, dobre serduszka. Dzieci w czasie tej zabawy zapoznały się  z literaturą ks. Jana Twardowskiego oraz poznały wiele informacji z życia naszego przyszłego patrona. Maluchom tak spodobała się zabawa, że postanowiliśmy powtórzyć ją, ale tym razem w terenie.
 
             
 

"Mały Omnibus 2015"

27 marca 2015r. uczniowie klasy I - Ariadna Moczybroda i Kacper Tomczak wzięli udział               w pierwszej edycji gminnego konkursu „Mały Omnibus 2015”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Nowej Górze.
Konkurs skierowany był tylko do uczniów klas pierwszych.
Uczniowie w miłej atmosferze zmagali się z zadaniami o różny stopniu trudności i dzielnie walczyli z tremą. W drodze losowania odpowiadali na pytania z różnych kategorii (np. Ojczyzna, Bezpieczeństwo na drodze, Literatura dziecięca, Świat roślin, Świat zwierząt, Nasz elementarz, Język angielski, Komputery), więc oprócz wiedzy i umiejętności decydował również łut szczęścia. Ariadna i Kacper pomyślnie przeszli przez I i II etap.
W III części rozwiązywali pisemny test.
Nasi uczniowie pokazali, że są zdolni i odważni.
Wyróżnienie otrzymała Ariadna Moczybroda. 
 
Gratulujemy!

       
 

Muzyczne kontrasty

 


„Muzyczne kontrasty” – pod takim tytułem 16 marca 2015r. odbył się w naszej szkole kameralny koncert edukacyjny w wykonaniu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
Wykonawcy koncertu:
Remigiusz Asztemborski – kontrabas
Krzysztof Malinowski – kontrabas
Stanisław Psarski – akompaniament
Anna Piórkowska - przygotowanie i prowadzenie
Podczas koncertu dzieci miały okazję poznać największy instrument smyczkowy o najniższym tonie  - kontrabas. Z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem wszyscy wysłuchaliśmy utworów muzycznych przygotowanych przez naszych gości.
1.      „Karnawał zwierząt” – miniatura muzyczna o słoniu – Ch. C Saint - Saëns 
2.      „Przebudzenie się lwa” – A. Kątski
3.      „Divertimento” – W.A. Mozart
4.      Gawot – A. Corelli
5.      „Kołysanka” – F. Schubert
6.      „Suseł” – L. van Beethoven
7.      Tarantela – włoski taniec ludowy
8.      „Yesterday” – The Beatles
9.      Rock and roll
W czasie trwania koncertu uczniowie mieli możliwość zagrania na instrumentach pod kierunkiem muzyków. Do odważnych należał Julian Kaźmirski, Zuzanna Nowak, Maciej Bohdan i Joanna Bohdan. W czasie koncertu zaskoczyła nas nasza utalentowana muzycznie uczennica – Joanna Bohdan, która spróbowała swoich możliwości wokalnych przy akompaniamencie zespołu w utworze – The Beatles „Yesterday”. Mamy nadzieję, że ten koncert dał początek następnym muzycznym spotkaniom w naszej szkole.
 
         
Owoce, soki i warzywa kto je i pije,

ten zdrowie wygrywa

 
Środa- 4 marca 2015r. okazała się dla przedszkolaków pysznym dniem, w którym dzieci mogły pochwalić się talentem kulinarnym.
W ramach realizacji programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci utrwaliły sobie podstawowe wiadomości o warzywach i owocach, kształtując właściwe postawy żywieniowe. Maluchy dowiedziały się, w jakiej postaci na naszych stołach mogą pojawić się warzywa i owoce, poznały witaminowe ABC. Wiedzą, że witaminy są bardzo ważne dla naszego zdrowia
Następnie przyszedł czas na wykonanie owocowej sałatki.
Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Dzieci przygotowały sałatkę owocową z rodzimych i egzotycznych owoców. Pod czujnym okiem nauczyciela przystąpiły do pracy. Zachowując higienę konieczną przy przyrządzaniu posiłków obierały i kroiły owoce.
Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Samodzielnie wykonane sałatki wszystkim bardzo smakowały, a porcje witamin i składników mineralnych dodały dzieciom energii i na pewno pomogły w budowaniu odporności.

Wieczorek z ks. Janem Twardowskim 

11 marca bieżącego roku  przy nastrojowym blasku świec uczniowie Szkoły Podstawowej w Smardzewie recytowali wybrane wiersze księdza Jana Twardowskiego. Hol szkoły wypełnił się po brzegi. Promiennym uśmiechem pani dyrektor Danuta Sokołowska witała zaproszonych gości. Wśród nich byli najstarsi absolwenci szkoły. Wszyscy oczekiwali rozpoczęcia ważnego dla naszej szkoły wydarzenia literackiego.
W największym skupieniu i magicznej atmosferze goście wysłuchali interpretacji głosowej wierszy Jana Twardowskiego. Uczniowie, dzięki swej wrażliwości i umiejętności poruszania serc, przenieśli zebranych gości w inny wymiar- świat poezji. Na chwilę zatrzymały się wskazówki zegara, zamilkliśmy w błogiej ciszy, którą przerywały słowa serdeczne, prawdziwe płynące z ust recytatorów. Zniknęły problemy dnia codziennego, liczyło się tylko to, co tu  i teraz. Jesteśmy pewni, że w trakcie występów był obecny duch księdza Twardowskiego. Fotel bujany, symboliczne miejsce przygotowane dla księdza, delikatnie się poruszał…
Był to wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i wspaniałych doznań. Obecność przybyłych na ,,spotkanie z Twardowskim’’ jest największym dowodem na to jak bardzo potrzebujemy, choć na chwilę, zatrzymać się i przypomnieć sobie o najważniejszych prawdach, miłości ludzi, pięknie przyrody.
Literatura łączy pokolenia, staje się pretekstem do spotkania w tak zabieganym świecie. Miło było podczas poczęstunku podzielić się wrażeniami z występu, usłyszeć ciepłe słowa, których tak mało mówimy sobie na co dzień.
 Podziękowaniom nie było końca. Pani dyrektor serdecznie dziękowała organizatorce- pani Idze Kopczyńskiej za przygotowanie tego spotkania.
Ksiądz Jan Twardowski w cudowny sposób uświadamia nam to, co w życiu najważniejsze. Skłania do refleksji i uporządkowania własnego systemu wartości, bo ,,mądrość to dążenie do pełni’’. Ten wieczór poetycki był ukłonem przed nim- poetą, a przede wszystkim człowiekiem.
Był to niepowtarzalny wieczór, na długo zapadnie w naszej pamięci.
 
                              

 

Spotkanie z Absolwentem


W dniach 6-7 marca 2015 r. w godz 18.00-8.00 w naszej szkole został zorganizowany biwak stacjonarny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI oraz ich rodzice.
Honorowym gościem spotkania był nasz absolwent Sebastian Smoliński- mistrz Europy w "czwórce" wioślarskiej we Francji  2014r.
Sebastian opowiedział nam o swojej przygodzie z wioślarstwem, treningach, ćwiczeniach na ergowiosłach, diecie i sukcesach sportowych.  Zaprezentował zdobyte medale i puchary. Pokazał różne stroje sportowe ( treningowe, reprezentacyjne).  Następnie oglądaliśmy film ukazujący osadę Sebastiana na treningu.Pasowanie na czytelnika

5 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej. Aby uświetnić to szczególne wydarzenie przybyli do nas zacni goście: Królowa Książka, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Pinokio, Sierotka Marysia oraz Calineczka. Czerwony Kapturek wraz z Sierotką Marysią pięknie zaśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce”, a Królowa Książka przedstawiła dzieciom swoje prośby. Następnie uczniowie klasy pierwszej podnosząc w górę palec prawej dłoni przyrzekali:
 
 „My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
 
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą!
 
Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz książki pt. „Co słonko widziało”.
 
Uroczystość przygotowała pani Karolina Golus-Mokok we współpracy z panią Katarzyną Jarzyńską i panią Anną Kalinowską-Dryś.
 
 

Witamy na naszej nowej stronie internetowej


Zapraszamy do wspólnej przygody z nauką w Szkole Podstwawowej w Smardzewie

Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem