SZKOŁA PODSTAWOWA W SMARDZEWIE 
                                        

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE BIEŻĄCYCH ZMIAN, ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W ZAKŁADCE COVID-19
(zakładka znajduje się w prawym, górnym rogu strony)

KONSULTACJE DLA KL. IV-VII

Informujemy, iż istnieje możliwośc korzystania z biblioteki szkolnej.
Biblioteka będzie czynna w każdy czwartek(4.06, 25.06), w godzinach 8.00-10.30

Harmonogram konsultacji dla ucziów klas klas IV-VII:
język angielski- 3.06.2020 r. (sroda) w godzinach od 9.00 do 11.00

Mazowiecka Policja Apeluje!


Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
 
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze
wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu
się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje
o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie,
szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić
na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc
publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli
uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

 

Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze
wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu
się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do
zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali
kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali
w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie
tylko Was, ale i Waszych bliskich.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W związku z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w naszej szkole od 25 marca 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji pracy, a zwłaszcza w wewnątrzszkolnym systemie nauczania.
Od najbliższej środy zaczynamy realizować nowe tematy lekcji oraz oceniać pracę uczniów. Zajęcia będą się odbywać zgodnie z dotychczasowym planem lekcji- nauczyciele każdego dnia będą przesyłać temat lekcji wraz z materiałem, który powinien zostać zrealizowany w danym dniu.
Poniżej zamieszczamy zmiany, które znajdują się w Statucie oraz listę adresów mailowych, do kontaktu z nauczycielami.
Możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz pedagogiem szkolnym dla rodziców ustala się na wtorek każdego tygodnia w godzinach 14.30- 15.30.

                                                                                    

                     W związku z faktem, iż rząd podjął decyzję o zamknięciu do odwołania szkół, wyższych uczelni i przedszkoli, informujemy, że szkoła w ciągu dwóch najbliższych dni tj. 12 i 13 marca 2020r. szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w godzinach 8:00 – 12:35.Autobus w tych dniach będzie kursował zgodnie z rozkładem jazdy.

 
Pomimo, że szkoła będzie czynna, nie będzie jednak lekcji i tym osobom, które mogą się powstrzymać od posyłania dzieci do szkoły, rekomendujemy pozostawienie dzieci w domu.
 
Od poniedziałku 16.03.2020 r. szkoły będą zamknięte przez dwa tygodnie.
Dodatkowo informujemy, że  rodzice dziecka mogą skorzystać z wprowadzonego dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8 i sprawować nad nimi opiekę przez 14 dni (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368)
 
 
 
Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
 
Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku zwróciła się z prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej szkoły informację Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch, w związku z zaobserwowanymi tam zakażeniami koronowirusem SARS-CoV-2.

 
         
Dodatkowo informujemy, iż żaden z pracowników szkoły ani członkowie ich najbliższej rodziny nie przebywali w ciągu ostatnich 14 dni na obszarze północnych Włoch.

"Mądrość to dążenie do pełni "

ks. Jan Twardowski

Szkoła Podstawowa
im. Księdza Jana Twardowskiego
w Smardzewie


Fotorelacja z uroczystości nadania
Szkole Podstawowej w Smardzewie
imienia Księdza Jana Twardowskiego

JAN TWARDOWSKI (1915-2006)

 

NASZ PATRON

Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski wystąpiły do Rady Gminy w Staroźrebach z wnioskiem o nadanie Szkole Podstawowej w Smardzewie imienia Księdza Jana Twardowskiego w dniu setnej rocznicy jego urodzin. Decyzja o podjęciu działań zmierzających do wyboru patrona wynikała z potrzeby uzyskania indywidualnej tożsamości oraz oparcia działań wychowawczych na wartościach potwierdzonych życiem i twórczością patrona.
 Rada Gminy Staroźreby podjęła uchwałę o nadaniu imienia i od 1 czerwca 2015r. będziemy mieć swojego „ducha opiekuńczego”.
Do przyjęcia imienia tego niezwykłego człowieka- księdza, który pisał wiersze-przygotowujemy się od wielu lat. Żyjemy normami, postawami i zasadami, które reprezentował. Jest nam znany i bardzo bliski. Jego poezja towarzyszy nam w czasie wielu szkolnych uroczystości.
Z niecierpliwością oczekujemy na ten szczególny dzień.
 
 
 
                "Mam szczęście, że wybraliście mnie na patrona. Każdy z was ma więc nie tylko swojego patrona: Zosia- św. Zofię, Staszek- Św. Stanisława, na dodatek macie też mnie. Choć nie osobiście, ale przychodzę do was jako opiekuńczy duch, żeby być przy was, nie będąc przy was. Ducha nie widać, ale on jest. Nie widzicie mnie, ale ja jestem po cichu z wami na lekcjach i śmieję się ze wszystkimi na pauzie. Troszczę się o was na odległość. Cieszę się każdą szóstką i boli mnie każda wasza dwója. Stale za wami tęsknię…. Proszę o dalszą dobroć dla mnie i pamięć o duchu opiekuńczym szkoły… Wszystkim dziękuję, każdego całuję i za szóstkę i za tróję… Jestem z wami dłużej niż na zawsze".
  
ks. Jan Twardowski

Witamy na naszej nowej stronie internetowej


Zapraszamy do wspólnej przygody z nauką w Szkole Podstwawowej w Smardzewie

Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem